Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tegorocznej edycji czytaliśmy Katarynkę Bolesława Prusa – wzruszającą nowelę mówiącą o tym, jak błaha na pozór rzecz może uszczęśliwić człowieka oraz obudzić w nim pokłady szlachetności i wrażliwości.

W spotkaniu z lekturą wzięli udział wszyscy uczniowie klas piątych oraz nauczyciele Marta Gruchocka i Małgorzata Mikoś na czele z Panem Dyrektorem, który uroczyście rozpoczął czytanie Katarynki. Zgromadzeni mieli okazję poznać krótką biografię Bolesława Prusa oraz obejrzeć prezentację multimedialną, dzięki której zobaczyli, a także usłyszeli prawdziwą katarynkę. W rolę mecenasa Tomasza wcielił się Krystian Tarnawski, a wybrani piątoklasiści odczytywali kolejne strony utworu.

Ostatnie minuty spotkania upłynęły na owocnej dyskusji.

Opr. M. Gruchocka