IV Powiatowy Konkurs Plastyczny z Profilaktyki Uzależnień pt. „Samotność w sieci”

Dnia 11.12.2018 r. w Szkole Podstawowej w Mroczeniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego z Profilaktyki Uzależnień pt. „Samotność w sieci” . Uroczystość otworzyła prezentacja  profilaktyczna pt. „Motywacja” przygotowana przez młodzież z grupy profilaktycznej PaTPORT przy Szkole Podstawowej  w Mroczeniu.

Zebranych przywitał i uroczystość zainaugurował Dyrektor szkoły p. Andrzej Tyra wraz z koordynatorem konkursu szkolną pedagog, opiekunką PaTPORTU Agnieszką Sitek.

Zaproszeni goście: Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek, reprezentujący Urząd Powiatowy w Kępnie:naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Kępińskiego - Marcin Wiśniewski oraz Dariusz Baranowski;Zastępca Komendanta  Powiatowego Policji w Kępnie podinsp. Marcin Wiśniewski; przedstawiciel PSSE w Kępnie p. Ewa Marszałek, dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni, uczestnicy i laureaci powiatowego etapu konkursu uczestniczyli w inscenizacji prezentacji profilaktycznej oraz przygotowanej prezentacji zwycięskich prac plastycznych.

Spośród złożonych 64 prac plastycznych z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego,  niezależna Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący komisji p. Jan Kasendra- plastyk, przedstawiciel Urzędu Powiatowego w Kępnie  p. Dariusz Baranowski , przedstawiciel PSSE w Kępnie p. Ewa Marszałek, przedstawiciel  Policji- p. Filip Ślęk, wybrała oznaczone loginami prace uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, po czym rozkodowano prace w obecności Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mroczeniu.

Oto jak wyglądają wyniki etapu powiatowego konkursu:

W kategorii: szkoła podstawowa klasy V-VII

I miejsce: Zuzanna Wesoła- Szkoła Podstawowa w Baranowie

II miejsce: Wiktoria Kania- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

III miejsce: Hanna Olejnik- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

Wyróżnienie: Zuzanna Kossek- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

Wyróżnienie: Oskar Pałka- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie

Wyróżnienie: Martyna Jany- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

Wyróżnienie: Kornelia Gattner- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

W kategorii: gimnazjum + SP Klasy VIII

I miejsce: Wiktoria Skrobańska- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

II miejsce: Paulina Wabnic- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

III miejsce: Julia Stasiowska- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

Wyróżnienie: Piotr Hofman-Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

Wyróżnienie: Malwina Stopka- Szkoła Podstawowa w Mroczeniu

Wyróżnienie: Amelia Klaczyńska- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

Wyróżnienie: Bartosz Mikołowski- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

Nagrody specjalne:

Nagroda Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie:

ErykDobień- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

KewinDobień- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

Nagroda Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kępnie:

Katarzyna Sitek-Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie;

Mikołaj Szkudlarek- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kępnie

Nagrody główne ufundował Urząd Powiatowy w Kępnie, wyróżnienia: Gminna Komisja d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie, natomiast nagrody specjalne: Komenda Powiatowa Policji w Kępnie oraz Państwowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Kępnie.

Opr. Agnieszka Sitek