IV miejsce wśród najbardziej usportowionych szkół wielkopolski dla szkoły z Mroczenia

W dniu 14 czerwca Szkolny Związek Sportowy,, Wielkopolska” podsumował wyniki współzawodnictwa sportowego szkół. W Poznaniu odbyła się gala wręczenia pucharów i nagród pieniężnych dla szkół najlepszych w swoich kategoriach. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej o tytuł ,,Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce w roku szkolnym 2018/2019” III miejsce wśród wszystkich szkół Wielkopolski zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mroczeniu. Jest to kolejny wielki sukces szkoły z Mroczenia . Poprawiliśmy pozycję czwartą z poprzedniego roku. Uzyskanie wysokiego wyniku punktowego (574 pkt} jest efektem startu naszych uczniów w szesnastu finałach wojewódzkich i rejonowych. Największym sukcesem było III miejsce chłopców w Wielkopolsce w unihokeju( Siedlec k.Wolsztyna).Piąte miejsce chłopców w drużynowej lidze lekkoatletycznej (Piła) .VI miejsce dziewcząt i VIII miejsce chłopców w sztafetowych biegach przełajowych w Poznaniu. VII – chłopców i dziewiąte dziewcząt w drużynowych biegach na orientację w Lesznie. W pamięci pozostaną nam wszystkim bardzo dobre występy uczniów podczas finałów w aerobiku grupowym, siatkówce plażowej, koszykówce . Na wynik sportowy szkoły pracowało 60 uczniów, w finałach wojewódzkich uczestniczyło 40 uczniów.

Tak fantastyczne osiągnięcie sportowe, to wynik ciężkiej pracy uczniów, ich samodyscypliny, poświęcenia czasu wolnego na doskonalenie umiejętności technicznych i ogólnej sprawności fizycznej w różnych dyscyplinach sportowych ( szkoła zdobywała punkty w 16 różnych dyscyplinach sportowych przynajmniej na etapie rejonu). Równocześnie to także zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego, zrozumienie i pomoc dyrektora szkoły i wszystkich nauczycieli w szkole, Urzędu Gminy w Baranowie, który zawsze służył pomocą przy organizacji licznych wyjazdów.

Opr. Jerzy Moś