Finał wojewódzki szkolnej ligi lekkoatletycznej

W dalekiej Pile 4 czerwca odbyły się finały drużynowe finały szkolnej ligi lekkoatletycznej. Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu po zwycięstwie w rejonie kaliskim zdobyła prawo startu w tych zawodach. Po wczesnej pobudce, długiej i ciężkiej podróży start całej drużyny okazał się bardzo dużym sukcesem. Po raz pierwszy zajęliśmy piąte miejsce wśród 18 drużyn z całej Wielkopolski, byliśmy bardzo blisko podium do końca o nie walcząc ze szkołami z Żerkowa, Piły , Witkowa. Wszyscy nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe lub zbliżali się do nich. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi medaliści z tych zawodów. Brązowe medale wywalczyli: Szymon Skiba w pchnięciu kulą ( 11,09 m – nowy rekord szkoły) i Michał Skąpski w skoku wzwyż. Pozostali zawodnicy startujący w tych zawodach to: Tobiasz Rabiega (300m), Mateusz Gogół(pchnięcie kulą), Filip Klepin( skok wzwyż), Krzysztof Brząkała(100m), Mikołaj Gruszka( skok wzwyż), Jakub Piasecki (600m), Maksymilian Musiała( 600) , Marcel Maliszewski( 300m), Jan Oszenda( 300m), Patryk Kucharski( pchnięcie kulą), Miłosz Rzepka ( 100m), Piotr Kubot ( 1000m).