Bieg Wężyka

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mroczeniu odbył się V Bieg im. Hrabiego Wężyka. Całe wydarzenie zostało zorganizowane wraz z Urzędem Gminy w Baranowie, Ochotniczą Strażą Pożarną z Mroczenia, Kołem Gospodyń Wiejskich z Mroczenia i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu. Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 135 biegaczy w ośmiu kategoriach. Trasy biegu zostały wyznaczone na terenie parku okalającego szkołę w Mroczeniu, trasy Open przebiegały poza szkołą. W kategorii Open Kobiet trasa liczyła 5km natomiast w kategorii Open Mężczyzn 7km. Dodatkowo w trakcie biegu odbył się marsz Nordic Walking na dystansie 5km. Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzca w każdej kategorii otrzymał puchar a najlepsza trójka dodatkowo medale. Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa z Lasek. Już piąty raz gościła na biegu z największą liczbą reprezentantów. W między czasie można było obejrzeć występ zespołu tanecznego Mrodance i posłuchać wokalistki z zespołu Wężyk Band. Po biegu każdy mógł skosztować pysznej grochówki, przekąsek z grilla czy pysznych domowych ciast. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji oraz udział w biegu. Zapraszamy już za rok.

Wyniki klasyfikacji w poszczególnych kategoriach:

Kat. I-III SP Dziewcząt

Kat. Open powyżej lat 16 Kobiet

1. Martyna Rybczyńska LO nr 1 Kępno

2. Ewa Kupczak Mroczeń

3. Ex aequo Elżbieta Jany Kępno Runners Team / Mariola Subalska Kępno Runners Team

Kat. Open powyżej lat 16 Mężczyzn

1. Dominik Wylęga Mroczeń